چهارشنبه 30 بهمن 1392  07:51 ب.ظ
توسط: MAP

توجه کردن یا نکردن به بهائیت، مسئله ای است که پاسخی های گوناگونی را برای خود به همراه دارد. برخی افراد یا محافل، از بزرگنمایی خطر بهائیت سخن می گویند و برخی دیگر معتقدند که این فرقه، به اندازه ای ارزش ندارد که توجه ها را به آن جلب کنیم...
نظرات()   
   
شنبه 26 بهمن 1392  03:13 ب.ظ
توسط: MAP

یکی از تحولات عباس افندی، تعالیم دوازده‌گانه‌ای بود که برای بهائیت فراهم ساخت. او در سفرهایی که به اروپا و امریکا داشت، شعارهای دوازده‌گانه بهائیت را جمع آورد و به بهائیان عرضه کرد تا برای جذب غیر بهائیان به کار بندند. یکی از این تعالیم، تطابق دین با علم و عقل است که در این نوشتار، به بررسی و نقد آن در چند نمونه از احکام بهائیت می‌پردازیم:


نظرات()   
   
پنجشنبه 24 بهمن 1392  01:46 ب.ظ
نوع مطلب: (بـهـائـیـت ،بابـیـت ،) توسط: MAP

احکام همه ادیان الاهی برای مصالح جامعه است، از این رو اسلام احکامی را برای بشر به ارمغان آورد تا خیر و صلاح دنیا و آخرت آنان را تضمین کند، زیرا تنها خداست که از خیر و صلاح دنیا و آخرت بشر آگاه است؛ لیکن سران بابیت و بهائیت به جهت نیازهای شخصی و … برخی از محرمات اسلام را حلال شمردند که از جمله می توان به استمناء و ربا اشاره کرد:


نظرات()   
   
پنجشنبه 10 بهمن 1392  02:52 ب.ظ
توسط: MAP

شوقی افندی سبب بازگشت بسیاری از مبلغین به نام بهائیت، از این تشکیلات شد که از جمله می توان به صبحی مهتدی، حسن نیکو و عبدالحسین آیتی اشاره کرد. آنان نه تنها از بهائیت بازگشتند، بلکه کتابهایی را در رد بهائیت نوشتند که از جمله می توان خاطرات زندگی صبحی، فلسفه نیکو و کشف الحیل آیتی اشاره کرد.


نظرات()   
   
چهارشنبه 9 بهمن 1392  05:51 ب.ظ
توسط: MAP

عباس افندی، پسر حسین علی بهاء (پیامبر بهائیت) است که نزد بهائیان به عنوان مبین بهائیت شناخته می‌شود. او خود را عبد البهاء نامید و در متحول کردن بهائیت همه کوشش خود را به کاربست.

در این مقاله به گوشی ای از تحولات بهائیت در زمان عبد البهاء اشاره خواهیم کرد:نظرات()   
   
دوشنبه 7 بهمن 1392  04:55 ب.ظ
توسط: MAP

وحدت عالم انسانی، یکی از تعالیم دوازده گانه ای است که توسط عباس افندی (دومین سرکرده بهائیت) جمع آوری و به عنوان اصول بهائیت عرضه شد. وحدت عالم انسانی، برگرفته ای تحریف شده از تعالیم الهی است که در بهائیت دارای تناقض های بسیار است که به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم:  • آخرین ویرایش:دوشنبه 7 بهمن 1392
نظرات()   
   
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic